sample header image sample header image sample header image
sample header image sample header image sample header image
sample header image sample header image sample header image
Apie mus...


The folk group of songs & dances "DAINAVA"
The folk group of songs & dances "DAINAVA"
Liaudies dainų ir šokių ansamblis
Liaudies dainų ir šokių ansamblis
 
Copyright © 2012 liaudies dainų ir šokių ansamblis Dainava, Jurgiškių g. 19 - 8, LT 63157, Alytus, Lithuania.
RSS Feed
Lietuvių tauta, ilgą laiką kentusi carinės Rusijos priespaudą, daugiau nei 50 m. sovietinę okupaciją, išsaugojo savitą kultūrą, folklorą, visiškai nepanašų į kaimynų: slavišką ar skandinavišką. Būtina jį išsaugoti šiai ir ateities kartoms.
Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Dainava“, įkurtas Danutės Plytnikienės iniciatyva 1977 m., jau 30 metų, panaudodamas tą unikalų ir neišsenkantį liaudies kūrybos šaltinį, perkeldamas jį į sceną, garsina savo kraštą dainomis ir šokiais toli už jos ribų. O muzikinės grupės sąstate, šalia įprastų muzikos
instrumentų ir nacionaliniai, tik lietuvių folklore naudojami: skrabalai, kanklės, birbynės, skudučiai, cimbolai. 
Tai neprofesionalus kolektyvas, kuriame nuolat dalyvauja per 150 įvairaus amžiaus, nuo 3 metų iki pensijinio, skirtingų profesijų žmonių.
Mes džiaugiamės, kad „Dainavą“ pastoviai lanko per 100 vaikų ir moksleivių - tai puiki liaudies meno, tradicijų mokykla jaunimui, diegianti meilę savo kraštui, jo žmonėms.
Nuo 1980 m. „Dainavos“ ansamblis visų respublikinių dainų švenčių, daugelio tarptautinių folkloro festivalių dalyvis, laureatas arba diplomantas. Per savo gyvavimo metus ansamblio kolektyvas paruošė 6 skirtingas programas, su kuriomis surengė per 2500 koncertų Lietuvoje ir užsienyje: JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Prancū-zijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Japonijoje, Malaizijoje, Vietname, Egipte, Kipre, beveik visose Vidu-rio ir Rytų Europos bei Skandinavijos šalyse. Kolektyvas atstovavo Lietuvą ir Baltijos šalis „Pasaulio kultūros EXPO 98“ Pietų Korėjoje, lietuvių tautos liaudies meną Pasaulinėje parodoje „EXPO 2005“ Nagojoje, Japonijoje.
 
„Dainava“ kiekvienais metais organizuoja  tarptautinius folkloro festivalius: birželio viduryje vaikų ir jaunuolių - „Ateik, saulute, su pyragais“ ir lapkričio paskutinį savaitgalį „Atvažiuoja žolynai“, į kuriuos kviečiasi kolektyvus iš kitų šalių.  2000 m. ansamblis „Dainava“ nominuotas „Aukso paukšte“, kaip geriausias šalies liaudies dainų ir šokių ansamblis.
Už nuopelnus propaguojant lietuvių tautos liaudies meną, kultūrą, tradicijas, ansambliui suteiktas nusipelnusio kolektyvo vardas, o meno vadovė Danutė Plytnikienė už pagalbą Lietuvai integruojantis į Transatlantines ir Europos struktūras apdovanota Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. „Dainava“ - tarptautinės folkloro kolektyvų asociacijos CIOFF narė.